Koncesja turystyczna nr 3 z dnia 5.11.1999r. wydane przez Wojewodę Kujawsko - Pomorskiego

Sanatorium Przy Tężni

Sanatorium „Przy Tężni” im. dr Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu prowadzi swoją działalność od ponad 60 lat. Obiekt położony jest w samym środku Parku Solankowego z widokiem na Tężnie Solankową.

Niezwykle dynamiczny rozwój sprawia, że jest jednym z najlepiej rozwijających się ośrodków rehabilitacyjnych na Kujawach. Nowoczesna i doskonale wyposażona baza zabiegowa sprawia, że zakres świadczonych usług dalece wybiega ponad standardowe. Pobyt w sanatorium łączy wypoczynek z możliwością specjalistycznego leczenia różnorodnych schorzeń: kardiologicznych, ortopedycznych, dróg oddechowych, neurologicznych, onkologicznych, rehabilitacja kobiet po mastektomii, zespołów bólowych kręgosłupa. O dobre samopoczucie oraz poprawę stanu zdrowia gości każdego dnia dba wykwalifikowany personel przy udziale szerokiej gamy zabiegów leczniczych, rehabilitacyjnych i odnowy biologicznej.

Niewątpliwie atutem jest nowoczesna baza zabiegowa, która w całości znajduje się w obiektach sanatoryjnych wzajemnie połączonych, co daje dodatkowy komfort pobytu, bez potrzeby wychodzenia na zewnątrz. Oferta sanatoryjna wzbogaciła się o nowo wybudowany obiekt jakim jest Pijalnia Wód Mineralnych – Pijalnia Zdrojowa, która łączy w sobie dwie zasadnicze funkcje: leczniczą oraz integracyjną.

W godzinach dopołudniowych odbywają się kuracje pitne dzięki bogatej ofercie leczniczych wód mineralnych, natomiast w godzinach popołudniowych i wieczornych Pijalnia pełni funkcje kawiarni, miejsca spotkań integracyjnych kuracjuszy. Codziennie odbywają się wieczorki taneczne przy muzyce na żywo. Obiekt posiada przestronną salę multimedialną na ok. 150 osób, to idealne miejsce na wszelkiego rodzaju szkolenia, konferencje, spotkania biznesowe itp. Poniżej przedstawiamy fotki obiektu z lotu ptaka.

W celu zapoznania się ze szczegółową ofertą i galerią obiektu odsyłamy bezpośrednio na stronę sanatorium: http://www.przytezni.pl