Koncesja turystyczna nr 3 z dnia 5.11.1999r. wydane przez Wojewodę Kujawsko - Pomorskiego

PODZIEMIA KRAKOWSKIEGO RYNKU

Krakowski Rynek jest miejscem niezwykłym. Wytyczony w połowie wieku XIII, stał się główną przestrzenią publiczną miasta; niezmiennie, przez stulecia aż do czasów współczesnych pozostaje sercem Krakowa. Ale by zobaczyć jak wyglądał u schyłku średniowiecza, w czasach gdy przechadzał się po nim Mikołaj Kopernik – trzeba zejść do podziemi …

Muzeum Podziemia Rynku w Krakowie to wystawa, której celem jest między innymi ukazanie ścisłych związków łączących średniowieczny Kraków z innymi ośrodkami europejskimi. Jest to multimedialne widowisko – wykorzystano liczne nowoczesne techniki multimedialne, np. urządzenia holograficzne do prezentacji rekonstrukcji budynków, mające stworzyć w muzeum atmosferę pozwalającą wczuć się w Kraków sprzed siedmiuset lat. Zwiedzający wędrują pod ziemią wokół Sukiennic szklanymi pochylniami i kładkami, zawieszonymi ponad średniowiecznymi traktami, z których najstarsze datuje się na XI wiek. Poza zwykłymi eksponatami, około sześciuset modeli można zobaczyć w trójwymiarze na jednym z 37 ekranów dotykowych. Na terenie muzeum znajduje się też ekran z pary wodnej oraz kilkadziesiąt wyświetlaczy i projektorów.
W XIII i XIV w. Inowrocław odgrywał podobną rolę polityczno-gospodarczą jak Kraków. Tym bardziej warto przebyć tą podziemną podróż w czasie.

 

Program imprezy:

1 Dzień: Wyjazd 6:00; przyjazd do Częstochowy: zwiedzanie Jasnej Góry oraz Parku Miniatur na Złotej Górze; przejazd do Krakowa – spacer po Kazimierzu; zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 Dzień: Śniadanie; Łagiewniki: Sanktuarium, wieża widokowa; zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem: Wawel (Katedra i Groby Królewskie, Smocza Jama); zejście do Muzeum Podziemia Rynku; spacer po Stary Rynku (Sukiennice, Kościół Mariacki, Barbakan); obiadokolacja, nocleg.

3 Dzień: Śniadanie; przejazd do Ojcowa: zwiedzanie z przewodnikiem Ojcowskiego Parku Narodowego z Grotą Łokietka, Maczugą Herkulesa, ruinami zamku, zamek w Piaskowej Skale; obiad na trasie, przyjazd ok. 21:00.

CENA: 425 zł * ( grupa 40 osób)

* dzieci i młodzież szkolna

Zapewniamy:

– transport autokarem (opłaty drogowe i parkingowe),
– zakwaterowanie (2 noclegi),
– wyżywienie (2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad),
– opieka pilota i przewodnika miejscowego,
– wstępy ( Park Miniatur, Wawel, Podziemia Rynku, OPN),
– bezpłatny udział 3 opiekunów,
– ubezpieczenie NNW.

 Uwzględniamy wszystkie życzenia klienta dotyczące programu oraz trasy wycieczki